تبلیغات
tabriz1404 tabriz1404 - ایسان تبریز
 

ایسان تبریز

نویسنده: مصطفی قلندری

 

پرژه 8000 میلیار ریالی آیسان تبریز با سرمایه گذاری بخش خصوصی و مشارکت شهرداری در بافت گلستان تبریز کلنگزنی شد

 


به گزارش فارس نیوز برای پروژه چندمنظوره آیسان زمینی با زیربنای 445 هزار مترمربع اخذ شده و در ساخت مجموعه از سیستم‌های نوین و پیشرفته ساختمان‌سازی از جمله از سیستم پستن‌شنینگ (سقف‌های پیش تنیده و پس کشیده)استفاده خواهد شد.
همچنین این پروژه در زمینی به مساحت 40 هزار مترمربع و با زیربنای ناخالص 445 هزار مترمربع مشتمل بر دو برج 37 طبقه با سه طبقه بخش‌های تاسیساتی که برج اول اداری به مساحت 44 هزار و 541 مترمربع مفید و برج دوم به مساحت 21 هزار و 821 مترمربع خدماتی و هتل آپارتمان به مساحت 24 هزار و 150 مترمربع خواهد بود که دارای دو طبقه پارکینگ در زیرمجموعه و هشت طبقه پارکینگ طبقاتی جمعا با 3 هزار و 821 واحد، پارکینگ پنج طبقه به مساحت 73 هزار و 71 مترمربع مفید شامل غرفه‌های تجاری و 20 هزار و 136 مترمربع فرهنگی سینمایی گالری موزه و رستوران‌های کورت‌فود، فست‌فود، کلاسیک، کافی‌شاپ و طبقه ششم به مساحت 17 هزار مترمربع شهربازی سرپوشیده و 16 هزار مترمربع پارک آبی با دستگاه‌های مدرن و پیشرفته احداث می‌شود.
برآورد ریالی 665 میلیارد تومانی آن توسط سرمایه‌گذار پرداخت خواهد شد و پیش‌بینی شده در طی پنج سال آتی کمک قابل توجهی به اقتصاد شهر و امور گردشگری و فرهنگی کند.  


 

این مجتمع تجاری تفریحی در دو برج ۳۷ و ۳۰ طبقه در محل ترمینال قدیم تبریز در حال ساخت میباشد.این مجموعه عظیم دارای ۶طبقه تجاری و  ۲ طبقه رستوران و سینما میباشد.

طبقه آخر قسمت مشرک برجها به ساخت مرکز تفریحی وشهر بازی اختصاص میابد

دو تصویر پاینی مربوط به شهربازی سروپوشیده آیسان میباشد که در طبقه آخر قسمت مشترک ۲ برج احداث خواهد شد

تصاویر پایینی مربوط به فضای سبز آیسان در ارتفاع میباشد برای این منظور ۲ کافی شاپ و رستوران در فضای آزاد و در کنار فضای سبز در طبقه آخر و ماقبل آخر پیش بینی شده است

این تصویر هم مربوط به پروژه آیسان ایل گلی میباشد


ساخت استادیوم 100هزار نفری تراكتور با همكاری تركیه و چین

  ناصر شفق پیرامون بازی تیم‌های فوتبال پرسپولیس و تراکتورسازی گفت: وجه بارز این مسابقه حضور تماشاچیان پرشور و بسیار زیاد تیم تراکتورسازی بود که به رغم آنکه تیم پرسپولیس در بازی در همه شهرهای ایران هوادارانی را به خود اختصاص می‌دهد اما در این مسابقه تمام هفتادهزار نفر حاضر در ورزشگاه یادگار امام (ره) تنها طرفدار تراکتورسازی بودند. امیدوارم فدراسیون فوتبال نسبت به این هواداران نگاه بهتری داشته باشد چرا که آنها شایسته هرگونه تعظیم و تکریم هستند.


 وی افزود: بازی خوبی بین دو تیم انجام شد؛ تیم ما در نیمه نخست بسیار بهتر از پرسپولیس کار کرد و به رغم زدن تک‌گل بازی، صاحب موقعیت‌های متعدد دیگری هم شد اما در نیمه دوم شرایط فرق می‌کرد و تیم ما مانند نیمه نخست بازی نکرد؛ عمده‌ترین دلیل این مساله هم خالی بودن نیمکت بازیکنان ماست که تاثیرش را در این بازی هم دیدیم.


 شفق در واکنش به اظهارات "فراز کمالوند" سرمربی تیم تراکتورسازی مبنی بر اینکه برای ماندن در این تیم شرط دارم و آن هم به خدمت‌ گرفتن بازیکنان نخبه در این تیم است، کمی تعجب کرد و با خنده گفت: اگر او چنین می‌گوید ما هم می‌گوییم هیچ نظری در این‌باره نداریم.


 وی با بیان اینکه باشگاه تراکتورسازی همچنان شکایتش علیه محمود یاوری سرمربی تیم شاهین بوشهر را پی‌گیری می‌کند، درباره داوری بازی تیمش برابر پرسپولیس با توجه به اعتراضات تماشاچیان تیمش، خاطرنشان کرد: بنده دیگر هیچ کاری به داوری نداشته و تصمیم گرفتم صحبتی در این زمینه نداشته باشم.


 مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی همچنین از ساخت استادیوم 100هزارنفری برای تراکتور با همکاری نمایندگانی از ترکیه و چین خبر داد و تصریح کرد: نمایندگانی از این دو کشور به تبریز آمده‌اند تا مذاکرات در این خصوص را نهایی کرده و کار ساخت این ورزشگاه بزرگ را برای تیم تراکتورسازی آغاز کنیم. همچنین به منظور انجام بازی دوستانه با تیم گالاتاسرای ترکیه هم دوشنبه این هفته با نمایندگانی از این تیم جلسه‌ای خواهیم داشت تا توافقات نهایی شود.

 

 

() نظرات